تولید ورق روکش دار

امروزه یکی از مسائلی که تولیدکنندگان کابینت با آن روبرو هستند، تنوع سلیقه مشتریان است. با توجه به تنوع موجود در زمینه دکوراسیون داخلی، استفاده از تنوع رنگی در تولید مواد اولیه موضوعی بسیار ضروری است. اما از آنجا که مواد اولیه صنایع چوب به صورت طبیعی تنوع بالایی در طرح و رنگ ندارند برای همین استفاده از روکش های رنگی و طرح دار بسیار کاربردی و مفید است.

پرس رولینگ یکی از روش های معمول برای تولید ورق های روکش دار هست. در این روش روکش های طرح دار (هایگلاس و مات) طی عملیاتی با استفاده از چسب های PUR بر روی سطح مغزی کار (mdf، PVC) قرار گرفته و در نهایت تحت پرس بسیار قوی رولینگ چسبیده میشود.
مزایای این روش عبارتند از :

  • تنوع تولید در بینهایت طرح
  • سرعت بالا در تولید

معایب این روش :

  • صفحات پرس شده حداقل به ۴۸ ساعت زمان نیاز دارند تا به صورت کامل خنک شوند و چسب استفاده شده به بیشترین حالت چسبندگی خود برسد.
  • ممکن است در اثر تغییرات دمایی و رطوبتی محیط، چسب استفاده شده حالت خود را از دست داده و روکش بعد از مدتی از روی صفحه pvc جدا شود

تکنولوژی ونتو

گروه بازرگانی ونتو توانسته است برای اولین بار با استفاده از تکنولوژی “جوش الکترومغناطیس” توسط فناوری لیزر، معایب روش های قدیمی را برطرف کند. در این روش با استفاده از جوش الکترومغناطیس، ماده اولیه چسب PUR از روند تولید حذف شده و روکش بدون چسب به سطح PVC متصل میشود. و دیگر به زمان ۴۸ ساعت برای خنک شدن ورق های پرس شده نیازی نیست.

رنگ های ونتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *